PSYCHOLOG DZIECIĘCY PŁOCK | SIERPC

PSYCHOLOG DZIECIĘCY PŁOCK | SIERPC

Jeśli chodzi o dostaranie – to ciężki moment, w którym warto wiedzieć w jaki sposób budować relacje z dzieckiem

Wszystko ma swój początek wtedy, gdy rodzice nie rozumieją swojego dziecka a zauważają niepokojące zachowania.

Dzięki wizycie zrozumiesz skąd biorą się zachowania dziecka oraz w jaki sposób rozmawiać z nim

Nie tylko określimy źródło występujących problemów, wyznaczymy możliwe rozwiązania danego problemu oraz jeśli będzie trzeba rozplanujemy terapię.

 

psycholog dziecięcy płock

Dzieci, niestety, coraz częściej zaczynają zmagać się z problemami psychologiczne – a co gorsza, dzieje się to również w coraz młodszym wieku. Jeśli dziecko zaczyna dziwnie się zachowywać, odcina się od rówieśników, nie daje ze sobą porozmawiać – w żadnym wypadku nie powinniśmy ignorować tego typu objawów. Pamiętajmy, że pozostawione bez pomocy dziecko może zatracać się w swoich problemach, a w najgorszym wypadku popaść w poważne problemy psychiczne, jak np. depresja. Aby tego uniknąć, warto tak wcześnie, jak to tylko możliwe skonsultować się z psychologiem.

 

Dobry psycholog dziecięcy Płock & Sierpc

Dzieci pochodzące z okolicy Płocka i Sierpca są tak samo narażone na różnorakie problemy dnia codziennego, jak ich rówieśnicy z innych miast. Psycholog dziecięcy Płock w żadnym razie nie powinien być traktowany zatem jako niepotrzebna fanaberia – od profesjonalnej pomocy zależeć może bowiem zdrowie psychiczne dziecka, Nasi specjaliści pomogli już wielu młodym pacjentom, o bardzo zróżnicowanych problemach. Młodsi miewają problemy związane z odtrąceniem przez kolegów z klasy. Młodzież i nastolatki zakochują się i odczuwają kryzys związany ze złamanym po raz pierwszy sercem. Czasami zaś to rodzice wywołują na swoich pociechach zbyt dużą presję, stawiają zbyt wysokie wymagania…

 

Niezależnie od przyczyny, każdemu dziecku należy się pomoc – a skutecznie pomóc może jedynie dobry psycholog dziecięcy Sierpc. Z łatwością nawiązuje on kontakt z młodymi pacjentami, rozumie ich problemy i wie, jak je rozwiązać. Terapia jest zawsze indywidualna, dostosowana do potrzeb i możliwości dziecka i może przybierać bardzo różne formy. Ważne jest natomiast to, by wzbudzić w dziecku zaufanie i pomóc mu się otworzyć – i dlatego też dobry psycholog dziecięcy jest nie tylko terapeutą, ale również przyjacielem.

 

Z jakimi problemami zmagają się dzieci?

Dzieci i młodzież w dzisiejszym świecie zmagają się z wieloma różnymi problemami – w tym również z takimi, z którymi ich rodzice nie mieli do czynienia, choćby cyberprzemocą. Warto jednak dodać, że w ostatnim czasie znacznie posunęły się naprzód również technologie i metody diagnostyczne, dzięki którym psycholog płock może rozpoznać problemy danego dziecka. To właśnie między innymi dlatego liczba młodzieży korzystającej z usług psychologa tak drastycznie zwiększyła się w porównaniu z poprzednimi pokoleniami. A z czym zmagają się najmłodsi pacjenci, których przyjmuje psycholog dziecięcy Płock? Otóż między innymi są to

 • kłopoty z dopasowaniem się w szkole
 • kłopoty związane z trudną sytuacją życiową (np. rozwód rodziców, czy śmierć członka rodziny)
 • samotność i poczucie odosobnienia
 • niezrozumienie
 • kłopoty z koncentracją

Psycholog dziecięcy pomaga również dzieciom i młodzieży ze zdiagnozowanymi już problemami, takimi jak między innymi

 • nerwica
 • ADHD
 • napady lękowe

Każdy problem dziecka da się zneutralizować – rodzice powinni jednak poważnie podejść do tematu i skorzystać z pomocy, jaką oferuje psycholog Sierpc prywatnie.

 

W jaki sposób powinni reagować rodzice?

Przede wszystkim – zwracać uwagę na znaki, jakie wysyła im dziecko. Podobnie jak dorośli ludzie, dzieci komunikują się w bardzo dużym stopniu niewerbalnie. Nawet więc, jeśli pociecha udaje, że wszystko jest w porządku, ale zachowuje się dziwnie (traci apetyt, nie chce rozmawiać o szkole, odmawia zabawy z rówieśnikami) powinno dać to do myślenia.

 

Warto dać do zrozumienia dziecku, że z jakimkolwiek problemem by się nie zmagało – nie zostanie z nim samo. Dobrze jest również, po umówieniu wizyty, na spokojnie wytłumaczyć mu, kim jest i czym się zajmuje psycholog dziecięcy Płock. Niestety, na skutek popularnych w szkole stereotypów, część dzieci będzie wzbraniała się przed wizytą, obawiając się krępującej i niezręcznej terapii. Warto uświadomić dziecku, że wizyty u psychologa absolutnie nie trzeba się bać, a wszelkie stereotypy są błędne –  a sama terapia najczęściej przybiera formę gier oraz zabaw i że pomoże mu ona w pokonaniu dręczących je problemów. 

 

Kiedy wybrać się do psychologa dziecięcego?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – tak wcześnie, jak to tylko możliwe. Im bowiem szybciej psycholog dziecięcy Sierpc będzie mógł zdiagnozować problem, tym szybciej rozpocznie terapię – a co za tym idzie, dziecko szybciej “przełamie się” i pokona swoje problemy. Dobry psycholog pomoże dziecku w przezwyciężeniu problemów emocjonalnych, intymnych oraz interpersonalnych. Jest on osobą, przed którą dziecko może otworzyć się nawet w sytuacji, gdy z różnych przyczyn nie jest ono w stanie zrobić tego nawet przed członkami najbliższej rodziny. Pamiętajmy bowiem, że czasami kłopoty psychologiczne dziecka mogą być ściśle skorelowany z tym, co dzieje się w jego najbliższym otoczeniu – wystarczy wymienić tu:

 • kłótnie między rodzicami
 • aktywny proces rozwodowy; wyprowadzkę jednego z rodziców
 • dręczenie przez rodzeństwo czy kuzynostwo
 • choroba w rodzinie
 • brak akceptacji nowego członka rodziny (nowonarodzonego rodzeństwa, ojczyma / macochy itd).
 • utrata członka rodziny

Oczywiście, nie znaczy to, że problemy psychologiczne dziecka są bezpośrednią winą rodziców, czy członków rodziny. Niemniej jednak czasami okazuje się, że problem, z jakim zmaga się pociecha jest zbyt wstydliwy, by zwierzyć się z niego w rodzinnym gronie – w takim przypadku psycholog dziecięcy Płock będzie dla niego ostatnią deską ratunku.

 

Okres dorastania i problemy wychowawcze

Specyficznym okresem w życiu każdego młodego człowieka jest z pewnością wiek nastoletni i związany z nim okres dorastania. Pierwsza miłość, typowy dla tego okresu życia bunt młodzieńczy, burza hormonów. Wielu rodziców nastolatków załamuje ręce i powtarza, że nie wie, co w ostatnim okresie wstąpiło w ich dzieci – ale prawda jest taka, że bardzo często samo dziecko również tego nie wie. Ewentualne problemy wychowawcze, jakie może sprawiać dziecko spowodowane są między innymi gwałtownymi zmianami w jego organizmie, z którymi nie wie, jak sobie poradzić, ale również nowymi obowiązkami, jakie stawia przed nim życie. Wie to natomiast psycholog dziecięcy Sierpc, i jest on w stanie w przystępny sposób wytłumaczyć młodemu człowiekowi zachodzące w jego organizmie zmiany, wahania nastroju, rozbicie. Jest on w stanie wczuć się w sytuację dziecka, zrozumieć jego potrzeby, wyciągnąć pomocną dłoń. 


Warto pamiętać również o złamanym sercu. Młodzi ludzie zmagający się z problemami dorastania często – zwłaszcza po odtrąceniu przez drugą połówkę – czują się pozostawieni sami sobie, zwłaszcza, jeśli nie mają dobrego kontaktu z rodzeństwem czy rówieśnikami. Niestety, to prawda, że zawód miłosny potrafi doprowadzić młodego człowieka na skraj załamania nerwowego. Zadaniem, jakie stawia przed sobą psycholog dziecięcy Płock jest niedopuszczenie, by tak się stało. Dzięki indywidualnie dobranej terapii pomoże on młodemu człowiekowi wrócić na właściwe tory i znów czerpać radość z życia. Świat się nie kończy po miłosnym zawodzie – a dobry psycholog sprawi, że dziecko na powrót to zrozumie.

Szukasz psychologa w Twojej okolicy?

psycholog dziecięcy sierpc
Jesteś z okolic Sierpca lub Płocka i szukasz pomocy?

ODEZWIJ SIĘ DO MNIE!

.

+48 518 672 300

Zapewniam komfort i anonimowość Twojej wizyty. Jeśli nie masz czasu na dojazdy, śmiało możesz umówić wizytę online.

 

brand
brand
brand
brand
brand
brand
brand